Aktualności

  • Powstanie Stowarzyszenia PGIN (Polska Grupa Izolacji Natryskowych)

    W dniu 6 listopada 2013 roku w Swarzędzu powstało stowarzyszenie pod nazwą: POLSKA GRUPA IZOLACJI NATRYSKOWYCH. Nazwa ta kiedyś (do marca 2012) funkcjonowała jako nazwa spółki.

    Ponieważ stowarzyszenie składa się w większości z firm związanych kiedyś z tą spółką umowami o współpracy czujemy się upoważnieni do kontynuowania tej nazwy, tym bardziej że nie jest ona prawnie zastrzeżona.

    Działając od kilku lat na rynku natrysków poliuretanów widzimy konieczność zrzeszenia właścicieli firm zajmujących się ogólnie mówiąc izolacjami natryskowymi. W trakcie wykonywania tej działalności zauważamy wiele niejasności, półprawd, praktyk często wprowadzających w błąd klientów a nawet działań ocierających się o granice oszustwa. Nawet osoby, które z racji wykształcenia powinny wiedzieć więcej od przeciętnego klienta bardzo często mają nieprawdziwe informacje.
    Naszym celem jest:
    - opracowanie standardów wykonywania izolacji poliuretanowych, polimocznikowych i innych,
    - wprowadzenie szkoleń praktycznych dla nowych członków
    - informacja o polecanych przez PGIN firmach wykonujących izolacje zgodnie z zasadami techniki natryskowej
    - udzielanie członkom certyfikatów PGIN
    - oceny techniczne wykonanych izolacji
    - odpowiedzi na pytania klientów
    LOGEM-IZOLACJE jest członkiem założycielem stowarzyszenia.
    Zapraszamy na www.pgin.net
  • Ocieplenia budynków – metoda natrysku pian poliuretanowych

    Tym razem trochę o metodzie natrysku.

    Dostępne są na rynku są dwa natryskowe systemy pian poliuretanowych:

    - otwarto-komórkowa
    - zamknięto-komórkowa

    Pianka poliuretanowa to niezwykle wszechstronny materiał. Stosowanie go w budownictwie do celów ocieplania spowodowane jest rosnącą potrzebą oszczędzania energii oraz koniecznością redukcji emisji CO2 do atmosfery.

    Efekt izolacji cieplnej uzyskany przez zastosowanie pian poliuretanowych jest bezkonkurencyjny w porównaniu tradycyjnych materiałami izolacyjnymi . Wszystkim zależy na odpowiedniej izolacji oraz niskich kosztach ogrzewania. Jak to osiągnąć? Właśnie tak – stosując jedną z typów pian natryskowych.

     

    Piana otwarto-komórkowa

    Piana poliuretanowa o otwartych komórkach na ogół występuje w gęstościach od 6 do 25 kg / m ³. Jej ważną cechą jest to, że niższe gęstości wymagają mniej materiału i są bardziej wydajne, co zmniejsza koszty izolacji. Mimo, że współczynnik izolacji jest nieco gorszy od pian zamknięto-komórkowych, nadal zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne. Otwarto- komórkowa piana jest bardziej przepuszczalna dla pary wodnej. Pianki te pozwalają na kontrolowanie dyfuzji pary wodnej. Piana poliuretanowa o otwartych komórkach jest skuteczną barierą dla dźwięku. Posiada ok. dwa razy lepsze parametry z zakresie słyszalnych częstotliwości w stosunku do pianki o zamkniętych komórkach.

     

    Piana o zamkniętych komórkach

    - jest jednym z najbardziej efektywnych materiałów izolacyjnych na rynku. Jej współczynnik lamda (współczynnik przewodzenia ciepła) jest najmniejszy z dostępnych materiałów izolacyjnych. Pianka ta zawiera pęcherzyki gazu w swojej strukturze, dzięki którym możliwe jest uzyskanie najlepszych właściwości izolacyjnych materiału.
    Poza tym zamknięto-komórkowa piana poliuretanowa jest barierą dla powietrza i wody. Najpopularniejszą gęstością zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej jest 35-60kg/m3. Wieloletnie badania wykazały, że zamknięto-komórkowa piana PUR daje najlepsze parametry izolacji, a także wytrzymałości materiału izolacyjnego dla wszelkich zastosowań budowlanych.

     

  • Zalety izolacji z pianki poliuretanowej

    W odpowiedzi na pytania, jakie często nam Państwo zadajecie, postanowiliśmy scharakteryzować technologię, której używamy podczas naszej pracy.

    Piana poliuretanowa

    Unikatowa formuła pian poliuretanowych jest w znacznym stopniu oparta na odnawialnych surowcach naturalnych. Tworzy energooszczędną bezszwową – jednolitą izolację cieplną, bez mostków termicznych, stanowiąc jednocześnie przyjazny środowisku produkt tej gałęzi przemysłu na rynku światowym. Pianki poliuretanowe, których używamy nie zawierają związków typu CFC i HCFC (tradycyjna nazwa „freony”), niszczących warstwę ozonową w atmosferze i zakazanych w większości krajów, zgodnie z podpisanymi traktatami międzynarodowymi.

    Ewenementem na skalę światową jest fakt, że czynnikiem spieniającym nie są tu w/w niepożądane i szkodliwe związki chemiczne ale PARA WODNA!

    Zebrane zalety izolacji z pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórek:

    • znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, dostrzegalne w comiesięcznych niższych kosztach utrzymania obiektu
    • zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów i ścian
    • wysoka adhezja do praktycznie wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie
    • korzystny stosunek całkowitej ceny instalacji do najwyższej jakości
    • szybkość instalacji (jednokrotny natrysk do300 m2dziennie, z czasem zastygnięcia 15 s.)
    • szczelność (brak mostków termicznych) eliminująca straty ciepła spowodowane konwekcją
    • brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach
    • brak ostrego zapachu przy natrysku i bezwonność w czasie użytkowania budynku
    • zatrzymanie w budynku ciepła z jednoczesnym efektem ,,oddychania”
    • znakomite wygłuszenie (produkt stosowany w studiach nagrań, kinach domowych,gabinetach lekarskich, salach wykładowych), usztywnienie konstrukcji budynku (szczególnie pożądane w domach szkieletowych)
    • ekologia (najbardziej przyjazny produkt tej gałęzi na rynku światowym)
    • trwałość – właściwości fizyczne i parametry nie zanikają w wyniku utleniania lub czasowego zamoknięcia (spowodowanego np. miejscowym uszkodzeniem dachu)
    • zabezpieczenie przed pyłkami i kurzem
    • brak zawartości substancji atrakcyjnych dla gryzoni i insektów
    • długoterminowa gwarancja jakości produktu

     

  • Firma Logem – izolacje natryskowe, izolacje pianką poliuretanową. Specjalizujemy się w izolowaniu budynków mieszkalnych, a także obiektów gospodarczych, kurników, hal magazynowych i hal przeznaczonych na chłodnie.

    W tym celu używamy pianki zamknięto-komórkowej o wysokich parametrach izolacyjnych. W/w produkt stanowi również hydrobarierę i może być stosowany w izolacji fundamentów, podłogi „na gruncie”, balkonów, jak również jako wypełnienie w jednostkach pływających.

            

  • Targi Szczecin 30.09. – 02.10.2011 r.

     

    Należy docenić ciężką pracę Prezesa firmy LOGEM. Na zdjęciu poniżej jedna z kilkuset prezentacji produktu.

    W weekend firma Logem ciężko pracowała starając się przybliżyć przyszłym inwestorom najlepszy produkt w dziedzinie izolacji termicznych i akustycznych – Sealection 500. Oto nasze stoisko

    małe stoisko, wielki produkt

     

     

     

     

    Poniżej na zdjęciu urządzenie pokazowe, które obnaża bez pardonu wady klasycznej izolacji. Proszę spojrzeć na wyświetlacze termometrów.

    ukazuje w pełni różnice w klasie izolacji

    0 komentarzy Dodano: 03 października 2011